24 lipca 2014

19:00 ? Klub Delta

 

Pokaz filmów ?Marco P. i złodzieje rowerów?, ?Sobowtór? oraz spotkanie z reż. Bodo Koxem.

„Marco P. i złodzieje rowerów”

Scen. i reż.: Bodo Kox
gat. komedia kryminalna
Polska 2005
czas: 33 min.

Marco jest entuzjastą kolarstwa. Ściślej mówiąc, jest fanatykiem kolarstwa. Pewnego dnia złodzieje kradną jego ukochany rower. Marco postanawia na własną rękę odnaleźć ich i srogo ukarać.

„Sobowtór”

Scen. i reż.: Bodo Kox
gat. obyczajowy
Polska 2006
czas: 66 min.

Wrocław. Lato. Szare bloki.
Artur prowadzi beztroskie życie pracownika niewielkiej firmy. Anna to dojrzała aktorka, która przy pomocy niezrównoważonego psychicznie i wiecznie naćpanego Oskara Boszko, reżysera, pragnie odciąć się od dotychczasowego wizerunku serialowej gwiazdki.
Bohaterowie żyją w wykreowanej przez siebie sztucznej rzeczywistości, w której sensowność pragną wierzyć. Łączy ich samotność i pustka emocjonalna.
Ich misternie skonstruowany świat rozpadnie się pod wpływem zbiegu okoliczności…

Bodo Kox – wrocławianin urodzony pod koniec lat siedemdziesiątych. Happener, aktor, scenarzysta, dziennikarz z wykształcenia, ale przede wszystkim filmowiec niezależny z wyboru. Uważany jest za czołowego przedstawiciela polskiego offu. Wystąpił w bodaj najbardziej popularnych filmach niezależnych ostatnich lat, tj. „Bolączka sobotniej nocy”, „Krew z nosa”, „Ugór” reż. D. Matwiejczyka, Oraz „Homo Father” reż. P. Matwiejczyka. Rola Pabla we „Krwi z nosa” przyniosła jemu nagrodę OFFskara 2005 w kategorii najlepszy aktor. Natomiast za role w „Ugorze” i „Homo Father” otrzymał specjalne wyróżnienie jury Konkursu Kina Niezależnego na XXX FPFF w Gdyni. Wspólnie z Filipem Zawadą wyreżyserował ponad 10 filmów krótkiego metrażu. Film Bodo Koxa „Marco P. i złodzieje rowerów” uważany jest za „objawienie” polskiego offu.