24 lipca 2015

miejsce: plaża nad jeziorem Dąbie

21:30 ? Mocna kawa nie jest taka zła
pokaz filmu oraz spotkanie z gościem ? Wojciech Mecwaldowski

Mocna kawa wcale nie jest taka zła
scen. i reż. – Aleksander Pietrzak
wyst. – Wojciech Mecwaldowski, Marian Dziędziel, Dorota Pomykała
gat. – Etiuda
Polska 2014
czas: 48 min.

Jacek nie widział swojego syna przez 18 lat. Niespodziewanie syn pojawia się z wizytą u ojca na wsi. Film opowiada historię dwóch mężczyzn, którzy są zbyt uparci, aby się pogodzić i powiedzieć sobie co czują. W uzyskaniu zgody pomaga im żywiołowa kobieta, która od kilku lat żyje z Jackiem, oraz pewien mały chłopiec.

Spotkanie z gościem ? Wojciech Mecwaldowski

Wojciech Mecwaldowski to polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Zadebiutował w trakcie studiów w ?Azylu” wg M. Gorkiego w reż. K. Lupy w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Na dużym ekranie pojawił się po raz pierwszy w 2002 roku w ?Dniu świra” M. Koterskiego.
Obecnie jest jednym z najpopularniejszych polskich aktorów. Jest znany m.in. Z filmów: „Lejdis”, „Wojna żeńsko-męska”, „Bitwa pod Wiedniem”,”Dziewczyna z szafy”, „Hans Kloss.Stawka większa niż śmierć” oraz seriali: „Stacja”, „Usta, usta”, „Lekarze”.

22:30 ? Serce, serduszko
projekcja filmu i spotkanie z gościem ? Jan Jakub Kolski

Serce, serduszko
scen. i reż.: Jan Jakub Kolski
wyst.: Marcin Dorociński, Julia Kijowska, Maria Blandzi, BorysSzyc, Maja Komorowska
gat.: obyczajowy
prod.: Polska 2014
czas: 110 min.

Maszeńka marzy o karierze primabaleriny, Kordula jeszcze raz chce zacząć wszystko od nowa.
Losy dziewczynki z domu dziecka i jej ekscentrycznej opiekunki splatają się we wspólnej wędrówce przez Polskę. Na swojej drodze spotykają księdza hip-hopowca, zwariowaną panią weterynarz, pustelnika ? lalkarza, zapomnianą nauczycielkę tańca. Ścigane przez policjantów i próbującego odzyskać uczucia dziewczynki ojca, odbywają wewnętrzną podróż, która zmieni ich życie.

?Serce, serduszko? Jana Jakuba Kolskiego to ciepły film drogi o sile miłości i potędze marzeń.
O tym, że warto czasem zatrzymać się w biegu i na nowo ułożyć swój świat. Nigdy nie jest za późno, by zacząć ścigać marzenia.

 

Przed  filmem spotkanie z gościem ? Jan Jakub Kolski

Jan Jakub Kolski – reżyser, scenarzysta, operator, także pisarz. Jeden z najoryginalniejszych twórców w polskim kinie, charakteryzujący się osobliwym, autorskim stylem. Reżyser m.in. „Jańcio Wodnik” (1993), „Grający z talerza” (1995), „Szabla od komendanta”(1996), „Historia kina w Popielawach” (1998), „Pornografia” (2003), „Jasminum” (2006), „Afonia ipszczoły” (2009), czy „Wenecja” (2010).
Filmy Kolskiego zdobyły ponad sto nagród na festiwalach filmowych w Polsce i na świecie, jego utwory pokazywane były na licznych międzynarodowych festiwalach filmowych (m.in. w Cannes, Berlinie, Wenecji, Tokio ?  1995 roku ?Grający z talerza? został zdobywcą Nagrody Specjalnej Jury. Członek Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej.