25 lipca 2015

miejsce: Klub Delta

17:00 – Kamienie na szaniec
projekcja filmu oraz spotkanie z gościem: Tomasz Ziętek

Kamienie na szaniec
Reż.: Robert Gliński
Scen.: Dominik W. Rettinger, Wojtek Pałys (współautor)
wyst.: Tomasz Ziętek, Marcel Sabat, Kamil Szeptycki, Sandra Staniszewska, Magdalena Koleśnik
gat.: dramat wojenny
prod.: Polska 2014
czas: 107 min.

Rudy. Zośka. Alek. Bohaterowie Szarych Szeregów.
Opowieść o młodości, miłości i przyjaźni. O bohaterstwie, które ma wielką cenę i o walce, która stała się legendą. Byli młodzi, spragnieni życia. Nie było dla nich rzeczy niemożliwych.
Pewnego dnia obudzili się w świecie, w którym nie było już miejsca na marzenia. Stanęli przed wyborem: pochylić pokornie głowy albo zaryzykować własne życie. Nie mieli doświadczenia ani broni, ale znaleźli w sobie odwagę i siłę, by sprzeciwić się hitlerowskiej machinie. Wierzyli w przyjaźń, wolność, w Polskę. Mieli ideały. Weszli na drogę, z której nie było odwrotu. Byli jak kamienie rzucane na szaniec?
Po filmie spotkanie z gościem ? Tomasz Ziętek.

Tomasz Ziętek – aktor, ukończył Studium Wokalno-Aktorskie im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Zadebiutował rolą Zbyszka Godlewskiego w filmie ?Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł? w 2011 roku. W filmie „Carte blanche” (2014) wystąpił w roli Kacpra Madejskiego.
Ponadto aktor jest członkiem zespołu The Fruitcakes, który w tym roku wyda debiutancką płytę. W filmie „Kamienie na szaniec” wcielił się w postać „Rudego”.

miejsce: plaża nad jeziorem Dąbie

21:30 ? Father0
projekcja filmu i spotkanie z twórcami

Father0
scen.i reż.: Konrad Pachciarek
wyst.: młodzież z MOW w Trzebieży, zespoły: ArtCrew oraz Luxtorpeda
gat. Obyczajowy
prod.: Polska 2015
czas: 45 min.

W filmie FATHERO występuje młodzież z grupy artystycznej ArtCrew, działającej przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży.
Film opowiada o młodych ludziach, w życiu których mocne piętno odcisnęły trudne relacje z ojcami. Sami próbują się z nimi zmierzyć, a niektórzy także dorosnąć do ojcostwa, do którego w żaden sposób nie zostali przygotowani. Jak potoczą się ich losy?
Film to efekt wspólnej pracy członków grupy. Konrad Pachciarek ? autor scenariusza i reżyser filmu, rozmawiając z chłopcami, wysłuchując ich historii, nadał ich opowieściom filmową fabułę, starając sie przy tym zachować jak najwierniej specyfikę życia, wewnętrznych relacji i języka młodych aktorów. Za zdjęcia i montaż odpowiadał Łukasz Nyks, a producentem filmu była firma Mstudio (mstudio.net.pl).
W FATHER0 usłyszymy muzykę zespołu Luxtorpeda i zobaczymy muzyków tego zespołu.
Gośćmi projekcji będą twórcy i aktorzy występujący w filmie.

22:30 ?  Kebab i Horoskop
projekcja filmu i spotkanie z gościem ? Bartłomiej Topa

Kebab i Horoskop
Scen. i reż.: Grzegorz Jaroszuk
wyst.: Bartłomiej Topa, Piotr Żurawski, Justyna Wasilewska, Tomasz Schuchardt, Barbara Kurzaj, Andrzej Zieliński, Dorota Kolak
gat,: dramat, komedia
prod.: Polska 2014
czas: 72 min.

Komedia absurdu. Film opowiada historię pracowników bankrutującego sklepu z dywanami. Pewnego dnia na zaproszenie Szefa w sklepie pojawia się dwóch „specjalistów od marketingu” o zagadkowych przydomkach Kebab i Horoskop. Personel sklepu to postacie barwne, ale jednocześnie dosyć zobojętniałe na bodźce zewnętrzne – do sklepu zwykle nikt nie przychodzi? Spece od marketingu wywołują zmianę w atmosferze? Wszyscy poddają się ich coraz dziwniejszym pomysłom? Wytrąceni ze zwykłego zobojętnienia; nieśmiała Stażystka dzieląca mieszkanie z neurotyczną matką, poszukująca miłości w internecie Kasjerka, zgryźliwy sprzątacz Kortazar i Dawny Kibic „biorą sprawy w swoje ręce”, co burzy ich mikroświaty i prowadzi do serii śmiesznych i zaskakujących sytuacji. Gotowi na wszystko fałszywi specjaliści od marketingu przekonają się, że życie potrafi być równie skomplikowane, jak wzór na perskim dywanie.
Przed filmem spotkanie z gościem ? Bartłomiej Topa

Bartłomiej Topa – urodził się 26 maja 1967 roku w Nowym Targu. W 1991 roku ukończył studia na wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Swoją karierę rozpoczynał w teatrze, gdzie za rolę w przedstawieniu „Ryszard III” otrzymał nagrodę na  IX Ogólnopolskim Przedstawieniu Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi. W latach 90′ aktor pojawił się w kilku produkcjach, m.in. w głośnym filmie „Trzy kolory: Biały”. Dużą popularność zyskał grając w serialu „Złotopolscy”, w którym grał do 2006 roku. W ostatnich latach oglądać mogliśmy go w zarówno w popularnych serialach („Trzeci Oficer”, „Szpilki na Giewoncie”), jak i w uznanych rodzimych produkcjach („Wesele”, „Dom zły”). Aktor nadal gra w teatrze, a także udziela swojego głosu w dubbingu. Od pewnego czasu zajmuje się także produkcją filmową – jest współzałożycielem firmy producenckiej „Film It”

00:00 ? Noche de Cuba ? impreza taneczna z muzyką latynoamerykańską i afrokubańską, na plaży w otoczeniu kolorowych lampionów