26 lipca 2016

miejsce – Klub Delta
19:00 – Pokaz filmów krótkometrażowych z aktorskim udziałem Janusza Chabiora, spotkanie z aktorem.

Hycel
reż.: Daria Woszek
scen.: Jagoda Janowska, Daria Woszek
zdj.: Michał Sosna
wyst.: Janusz Chabior, Anna Antoniewicz, Marian Dziędziel
prod.: Polska 2015
czas: 32 min.

„Hycel? to historia człowieka, który porywa psy dla okupu, a tak naprawdę uprawia terroryzm emocjonalny. Cynicznie wykorzystuje silne przywiązanie ludzi do swoich czworonogów. Porywa psy, by w glorii i chwale wybawiciela, poczuć przez chwile ciepło i akceptacje. Pewnego dnia porywa owczarka niemieckiego, który – jak się okazuje – nie ma właściciela…

128. szczur
reż. i scen.: Jakub Pączek
zdj.: Jacek Kędzierski
wyst.: Bartłomiej Firlet, Diana Zamojska, Janusz Chabior, Anna Radwan
prod.: Polska 2013
czas: 30 min.

Kraków, niewielkie mieszkanie z wanną w kuchnii parą sfrustrowanych rodziców, którzy na zmianę mówią to o rozwodzie, to o terapii; a w ciągu dnia studia teologiczne i dorabianie pisaniem kazań. Tak wygląda codzienność Pawła Buraka. ?Odkąd przestałem udawać, że moje życie mi się podoba, mam w nim najlepszy okres? ? mówi bohater filmu. Wypowiada wojnę otaczającej go rzeczywistości i odmawia udziału we wszechobecnym wyścigu szczurów. Czy będzie w stanie wytrwać w tej postawie, kiedy pojawi się szansa na zmiany, a może nawet szczęście? W filmie grającemu głównego bohatera Bartłomiejowi Firletowi partnerują m.in. Janusz Chabior, Andrzej Mastalerz i Grażyna Wolszczak. 128. szczur otrzymał w 2013 roku Grand Prix Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych Cinemaforum za ?oryginalną, pełną ironii i humoru podróż w głąb siebie?, a także Nagrodę Prezesa Telewizji Polskiej S.A. podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Autonaprawa
scen. i reż.: Tomasz Matuszczak
zdj.: Piotr Janowski
wyst.: Janusz Chabior, Anita Sokołowska, Marek Kasprzyk, Aleksandra Justa
prod.: Polska 2006
czas.: 33 min.

Edek, właściciel dobrze prosperującego warsztatu samochodowego naprawia auto swej ciężarnej żony. Samochód okazuje się niesprawny – żona ginie w wypadku. Edek pod ciężarem samooskarżenia odsuwa się od życia. Film opowiada historię jego bolesnego powrotu.

Po projekcjach odbędzie się spotkanie z Januszem Chabiorem.