27 lipca 2013

18:00 ? Klub Delta
Supermarket ? projekcja filmu. Gość specjalny – Przemysław Bluszcz.

supermarket_pcs

Reżyseria: Maciej Żak
Scenariusz: Maciej Żak
Obsada: Mikołaj Roznerski (Himek), Marian Dziędziel (Jaśmiński), Wojciech Zieliński (Jarzyna), Izabela Kuna (Bogusia), Tomasz Sapryk (Warecki), Przemysław Bluszcz (kierownik), Mateusz Janicki (Nerwus), Maciej Łuczkowski (Madeja), Justyna Schneider (Kasia).
Produkcja: Polska 2012
Gatunek: Thiller
Czas trwania: 84 min.

?Supermarket? to polski thriller z 2012 roku. Zarówno reżyserem jak i autorem scenariusza jest Maciej Żak. Muzykę skomponował Mariusz Szypura, a za produkcję odpowiadają m.in. Cezary Pazura, Jędrzej Sabliński, Alicja Chrzanowska i Hanna Rakowska. Obraz był nominowany do Złotych Lwów na 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. ?Supermarket? to historia młodego chłopaka, na którego padło podejrzenie o dokonanie poważnego przestępstwa na terenie dużego sklepu w pewien szczególny wieczór. Chłopak zostaje aresztowany i oddany na obserwację do szpitala psychiatrycznego. Właśnie tam zdradza lekarzom co się tak naprawdę wydarzyło w sylwestrową noc oraz pierwszych godzinach Nowego Roku. 12 godzin, które nie są normalnym dniem w supermarkecie, szef ochrony, który skrywa brutalną przeszłość i rozmowa, która nie jest zwyczajnym ultimatum. W filmie w rolach głównych wystąpili:

19:30 ? Klub Delta
Przemysław Bluszcz – spotkanie z aktorem

PBluszcz

Aktor teatralny i filmowy. Związany z Teatrem Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie. Przez wiele lat związany z Centrum Sztuki ? teatrem Dramatycznym z Legnicy, przekształconym później w Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, gdzie pracował z Robertem Czechowskim (Jak wam się podoba Szekspira w 1995 r.) oraz Jackiem Głąbem (Zły L. Tyrmanda z 1996 r., Ballada o Zakaczawiu J. Głomba, M. Kowalewskiego oraz K. Kopki z 2000 r., Wschody i zachody miasta H. Urbańskiego w 2003 r. czy Otello Szekspira w 2006 r.). czy Pawłem Kamzą (Troja, moja miłość Eurypidesa w 2001 r., Portowa opowieść wg Szekspira w 2004 r.). Zagrał także w Transferze! W reż. J. Klaty (2006 r.), w wyreżyserowanej przez K. Meissner Orkiestrze ?Titanic? B. Christo (2007 r.), w Sierpniu T. Lettsa w reż. G. Brala (2011 r.) oraz w Bernhardowskiej Sile przyzwyczajenia w reż. M. Miklasz (2012 r.)

Szerokiej publiczności znany choćby z filmów W dół kolorowym wzgórzem P. Wojcieszka (2005 r.), Mała Moskwa W. Krzystka z 2008 r., Być jak Kazimierz Deyna A. Wieczur-Bluszcz (2013 r.), którego był drugim reżyserem, oraz Drogówka W. Smarzowskiego (2013r.).

21:30 ? Plaża nad jeziorem
O!PLA_ANIMATION ACROSS BORDERS przedstawia: ANIMOWANA BRZYTWA

Animation Across Borders, organizator Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA, zaprasza na krótką animowaną wycieczkę do jednego z najważniejszych warszawskich studiów produkcyjnych. Serafiński Studio powstało w 2004 roku. Zostało założone przez Marka Serafińskiego, znanego reżysera filmów animowanych. Skupia wokół siebie uznanych, niezależnych twórców filmu animowanego takich jak : Piotr Dumała, Ewa Ziobrowska, Marcin Giżycki, Jan Steliżuk, Małgorzata Bosek, Piotr Morawski, Maciej Sznabel, Grzegorz Koncewicz, Wojciech Wojtkowski, Maciej Majewski, Mateusz Jarmulski, Marcin Jażyński, a także znakomitymi animatorami, plastykami i scenarzystami. Filmy wyprodukowane w studio zdobyły wiele nagród i wyróżnień na krajowych i międzynarodowych festiwalach filmowych. Studio realizuje filmy animowane we wszystkich technologiach 2D i 3D, na najwyższym poziomie artystycznym i technicznym.

W programie:

Dr Charakter przedstawia (2010), Piotr Dumała; 8?05? // Animowany pastisz popularnonaukowych programów telewizyjnych, będący jednocześnie ironicznym komentarzem do kondycji współczesnego szklanego ekranu opanowanego przez dziwne osobliwości. Wśród gości Dr Charaktera (w tej roli tuza polskiego filmoznawstwa, Jerzy Płażewski!) m.in. człowiek, który trzyma się na jednym kołeczku oraz Dyrektor Mysz.

Dokumanimo (2007), Małgorzata Bosek; 10?02? // Gospodyni domowa, czyli współczesny Syzyf rodzaju żeńskiego. Kobieta ratuje się przed ogłupiającym wpływem kołowrotu domowych zajęć, uciekając w radosną twórczość ? układanki ze śmieci. NAGRODY: Kraków (Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych)-Brązowa Kreska, Łódź (Międzynarodowy Festiwal Animacji ?ReAnimacja?)-Wyróżnienie, Kraków (Międzynarodowy Festiwal Filmowy ?Etiuda & Anima?)-Nagroda SFP, Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ?Animator?)-Nagroda za najlepszy debiut.

Brzytwa (2009), Grzegorz Koncewicz; 10?37? // Spokój miejscowego golibrody burzy niespodziewane nadejście? klienta. Brawurowo zrealizowana czarna komedia w kapitalny sposób nawiązująca do tradycji slapsticku. NAGRODY: Bydgoszcz (Festiwal Filmów Animowanych ?Animocje?)-Wyróżnienie Specjalne.

Wyspa Gibonów (2010), Małgorzata Bosek; 8? 45? // Film ?Wyspa gibonów? to komediodramat psychologiczny. Niewinna wizyta w zoo staje się dla pary bohaterów pretekstem do refleksji nad własnym życiem. Rzecz o skrajnie odmiennym widzeniu tego samego, nie docenianiu cudzej pracy, równowadze przeciwieństw oraz niezwykle trudnej sztuce bycia w związku. NAGRODY: Kraków (Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych)-Wyróżnienie, Łódź (Se-Ma-For Film Festival)-Nagroda dla najlepszego reżysera, Katowice (Międzynarodowy Festiwal Filmowy ?Ars Independent?)-Wyróżnienie w Konkursie Animacji.

Dr Charakter przedstawia II (2012), Piotr Dumała; 7?47? // Druga część przezabawnej serii animowanego pastiszu popularnonaukowych programów telewizyjnych, będącego jednocześnie ironicznym komentarzem do kondycji współczesnego szklanego ekranu opanowanego przez dziwne osobliwości. Tym razem gośćmi tytułowego doktora są m.in. mężczyzna, który w ciągu 25 lat nauczył mrówkę jeść nożem i widelcem, kochająca prasować Helena-Maszyna czy staruszek poszukujący angielskiego gwintownika.

22:30 ? Plaża nad jeziorem
Anna Wieczur-Bluszcz ? spotkanie

A_Wieczur_Bluszcz_pcs

Aktorka, scenarzystka i reżyserka. Zawodowo związana z Teatrem im. Modrzejewskiej w Legnicy. W 1998 roku ukończyła PWST we Wrocławiu, a w 2007 kurs fabularny w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Andrzeja Wajdy w Warszawie. Jeszcze później uzupełniła wykształcenie o kierunek marketing kultury w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Prywatnie żona aktora Przemysława Bluszcza.
W 2012 roku otrzymała nagrodę za reżyserię słuchowiska „Mizantrop” na Festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie. Jej fabularnym debiutem pełnometrażowym jest film ?Być jak Kazimierz Deyna”, do którego napisała także scenariusz. Film ten otrzymał Grand Prix „Wielki Jantar” za „rozum, ciepło i ironię w opowieści o Polsce” na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” oraz „Złotą Rybkę” na Ińskim Lecie Filmowym. Z Koszalina z nagrodami wyjechała ponadto Gabriela Muskała, grająca w filmie główną rolę kobiecą oraz Tomasz Naumiuk odpowiedzialny za zdjęcia.

23:00 ? Plaża nad jeziorem
Być jak Kazimierz Deyna ? projekcja filmu

byc_jak_kazimierz_deyna_pcs

Reżyseria:  Anna Wieczur-Bluszcz
Scenariusz:  Radosław Paczocha, Anna Wieczur-Bluszcz
Obsada:  Marcin Korcz, Przemysław Bluszcz, Gabriela Muskała, Jerzy Trela, Helena Sujecka, Aleksander Staruch
Produkcja: Polska 2012
Gatunek: Komedia
Czas trwania: 95 min.

Kazik rodzi się w dniu, w którym Kazimierz Deyna strzela swojego słynnego gola w meczu z Portugalią w 1977 roku. Jego ojciec bierze to za znak: postanawia, że syn zostanie następcą słynnego piłkarza. Wspólne treningi nie przynoszą wprawdzie specjalnych rezultatów, jednak ojciec uparcie wierzy we wrodzony piłkarski talent syna. Również szkolenie pod okiem profesjonalnego trenera ? miejscowego rolnika zdradza, że futbol nie jest powołaniem chłopaka. Kazik dorasta i coraz lepiej rozumie, że musi znaleźć w życiu własną drogę.

Dzieciństwo Kazika umiejscowione jest w ostatniej dekadzie ustroju komunistycznego, chylącego się ku upadkowi. Obserwujemy polską rodzinę, gdzie matka co wtorek wylewa łzy nad strasznym losem serialowej Niewolnicy Isaury, dziadka słuchającego radia Wolna Europa z dumą wykrzykującego hasła ?A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści!” i ojca – komunisty, który pragnie, by syn stał się piłkarzem reprezentacji Polski, na miarę Deyny. (…) ?Być jak Kazimierz Deyna” to film, w którym reżyserka Anna Wieczur-Bluszcz ukazuje ostatnie lata komunizmu i nowo wschodzącego kapitalizmu w Polsce. Być może to głos pokolenia przełomu ustrojowego ? ?Nie byłem komunistą, nie jestem kapitalistą …jak jej powiedzieć, że czuję się samotny” ? rozmyśla główny bohater.

„Kim jest? Jakie ma marzenia? Co zrobi z oczekiwaniami, które mają w stosunku do niego inni? Jakkolwiek patetycznie by te pytania nie zabrzmiały autorzy scenariusza traktują ten głos dość humorystycznie. To bardzo dobra polska komedia, na którą warto się wybrać.” /Magda Antosiak, Plasterlodzki.pl/

00:30 ? Plaża nad jeziorem
Noche de Cuba

Nocna impreza taneczna w rytmach latynoamerykańskich i afro kubańskich, na plaży w otoczeniu kolorowych lampionów

03:00 – zakończenie