29 lipca 2018

miejsce: Camping Marina, hangar jachtowy

15:00 – Praca – projekcja filmu oraz spotkanie z reż. Mateuszem Gołębiewski

Praca
scen. i reż. Mateusz Gołębiewski
zdj.: Mateusz Gołębiewski
gat.: dokumentalny
prod.: Polska 2018
czas: 22 min

Film opowiada o młodym, niepełnosprawnym intelektualnie mężczyźnie który staje przed życiowym wyborem między własną asekuracją zapewnioną mu dzięki pomocy społecznej w mieście a wspieraniem rodziny na wsi. Paweł radzi sobie ze stresem jaki wiąże się z podjęciem trudnej decyzji uciekając w świat marzeń.

16:00 – Bolewski & Tubis – koncert

Projekt Bolewski&Tubis jest przecięciem artystycznych dróg Radka Bolewskiego – perkusisty, kompozytora muzyki teatralnej znanego z zespołów takich jak L.Stadt, Fonovel oraz Macieja Tubisa – pianisty, kompozytora znanego głównie z autorskiego tria jazzowego Tubis Trio.

Połączenie dwoch różnych światów muzycznych zaowocowało projektem, w którym muzycy w pełni realizują swoje artystyczne dążenia: zamiłowanie do pisania piosenek oraz improwizację, w której jako jazzowi muzycy czują się doskonale i która daje im wolność muzycznej wypowiedzi.

15:00 – 19:00 – Rodzinny Piknik Ekologiczny

Rodzinny piknik dla rodzin. W programie gry, zabawy i zajęcia o tematyce ekologicznej, m.in.:

1. Kino Hybrydowe: Instalacja składająca się z systemu audiowizualnego podłączonego zasilanego przez moduły fotowoltaiczne oraz prąd wytworzony przez uczestników wydarzenia podczas jazdy na stacjonarnych rowerach zaopatrzonych w specjalną prądnicę. W ten sposób wytworzony prąd zasili komputer, głośniki i rzutnik. Na ekranie kinowym pokazywane będą filmy o tematyce ekologicznej, a także bajki stworzone przez bielskie Studio Filmów Rysunkowych
2. Wystawa „Zadbaj o klimat”: Wystawa składa się z 12 plansz przedstawiających możliwości pozytywnych, prostych działań dla Ziemi. Dotyka takich kwestii jak: ograniczanie ilości odpadów, oszczędzanie surowców naturalnych, oszczędzanie energii i wody, ekomobilność, odnawialne źródła energii.
Gry i zabawy edukacyjne dla rodzin:
3. Eko – puzzle: Ogromne puzzle z motywem ekologicznym są dobrym narzędziem edukacyjnym angażyjącym zarówno dorosłych jak i dzieci. Dodatkowo, wspólne układnie puzzli interguje uczestników imprezy.
4. Upcyklingowy triatlon: Zabawa polegająca na pokonaniu wskazanego dystansu trzema różnymi sposobami: balansując i turlając jednoczenie rurę PCV, idąc na mini szczudłach z profili aluminiowych z odzysku i prawidłowo odpowiadając na ekologiczne pytanie.
5. Gra planszowa:
Przestrzenna gra o wymiarach 3×4 metry, w której uczestnicy sami są pionkami i rzucając ogromna kostką przesuwają się na kolejne pola. Każdemu polu przyporządkowane jest pytanie dotyczące zagadnień ekologicznych, dostosowane do wieku uczestnika gry..
6. Memory: Gra przestrzenna o tematyce ekologicznej, oszczędzaniu surowców naturalnych i zmianie nawyków. W grze jest 24 plansz o wymiarach 30×30 cm. Plansze są rozkładane obrazkami do podłoża. Uczestnicy muszą odgadnąć ich położenie odnajdując pary. Na każdej planszy znajduje się obrazek i informacja dotycząca naszych codziennych działań i nawyków oraz ich wpływie na środowisko naturalne.