30 lipca 2017

 

miejsce: Hangar jachtowy (Camping Marina PTTK, ul. Przestrzenna 23) – wstęp wolny
15:00 – Immer Reisebereit/Zawsze gotowy do podróży. Projekcja filmu oraz spotkanie z twórcami (Piotr Klimek, Anna Wiśniewska, Krzysztof Kuźnicki)
17:00 – OHO!KOKO – koncert
15:00–19:00 – Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej – rodzinny piknik ekologiczny

 
Immer Reisebereit/Zawsze gotowy do podróży
reż. Anna Wiśniewska
zdj. Krzysztof Kuźnicki, Anna Wiśniewska, Piotr Klimek
bohater: Piotr Klimek
prod.: Polska 2017
gat.: dokumentalny
barwny, 53 min.

Muzyczne kino drogi. Dokumentalna opowieść o pochodzącym ze Szczecina kompozytorze Piotrze Klimku, zawsze gotowym do podróży, której celem jest muzyka. Filmowa podróż to nie tylko przemieszczanie się po polskich miastach, gdzie obserwujemy kulisy pracy kompozytora i poznajemy różnorodność stylów i konwencji jego muzyki. To także podróż w głąb myśli bohatera, który zmaga się z wieloma dylematami.

 
OHO!KOKO! – koncert

OHO!KOKO to kompletnie niespotykany duet na polskiej scenie. Ich twórczość wymyka się standardowym klasyfikacjom. Usłyszysz tu pop, soul, elektroniczne brzmienia, a nawet ciężki rock. Mimo iż Alicja i Marek występują „tylko” i „aż” we dwoje, brzmią jak kilkuosobowy skład, zawdzięczając to zarówno własnej inwencji, jak i looperom, efektom wokalnym oraz multiefektom gitarowym.

Wszystko co słyszymy z głośników podczas koncertów zostało stworzone przez muzyków na żywo na scenie. Na Dąbskich Wieczorach Filmowych w Szczecinie zespół zagra w poszerzonym składzie ze znakomitym perkusistą – Tomaszem Nawrotem Nawrockim! Trio wykona autorskie kompozycje OHO!KOKO.

 
Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej – rodzinny piknik ekologiczny

1. Kino Hybrydowe
Instalacja składająca się z systemu audiowizualnego podłączonego zasilanego przez moduły fotowoltaiczne oraz prąd wytworzony przez uczestników wydarzenia podczas jazdy na stacjonarnych rowerach zaopatrzonych w specjalną prądnicę. W ten sposób wytworzony prąd zasili komputer, głośniki i rzutnik. Na ekranie kinowym pokazywane będą filmy o tematyce ekologicznej, a także bajki stworzone przez bielskie Studio Filmów Rysunkowych.

2. „Nie bądź jednorazowy” lub „Zadbaj o klimat”
Wystawa składa się z 12 plansz przedstawiających możliwości pozytywnych, prostych działań dla Ziemi. Dotyka takich kwestii jak: ograniczanie ilości odpadów, oszczędzanie surowców naturalnych, odnawialne źródła energii itp. Autorką wystawy jest Małgorzata Rozenau, wykładowczyni Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.
Gry edukacyjne dla rodzin:

3. Gra planszowa

Przestrzenna gra o wymiarach 3×4 metry, w której uczestnicy sami są pionkami i rzucając ogromna kostką przesuwają się na kolejne pola. Każdemu polu przyporządkowane jest pytanie dotyczące zagadnień ekologicznych, dostosowane do wieku uczestnika gry..

4. Memory
Gra przestrzenna o tematyce ekologicznej, oszczędzaniu surowców naturalnych i zmianie nawyków. W grze jest 24 plansz o wymiarach 30×30 cm. Plansze są rozkładane obrazkami do podłoża. Uczestnicy muszą odgadnąć ich położenie odnajdując pary. Na każdej planszy znajduje się obrazek i informacja dotycząca naszych codziennych działań i nawyków oraz ich wpływie na środowisko naturalne.