O Dąbskich Wieczorach Filmowych w Szczecinie

 

DSC_8624(2)

Dąbskie Wieczory Filmowe to prezentacje filmowe i spotkania z gośćmi w wakacyjnych warunkach, organizowane od 2007 roku w Szczecinie.  Główne prezentacje odbywają się na plaży nad czwartym co do wielkości jeziorem w Polsce – jeziorem Dąbie. Takie połączenie sprzyja budowaniu wyjątkowej atmosfery, a światła miasta po drugiej stronie jeziora stwarzają dodatkowe poczucie oderwania od codzienności. Przed projekcjami na scenie obok ekranu prowadzone są spotkania z gośćmi.

DSC_5247_60422

Projekcje klubowe w bardziej kameralnych okolicznościach odbywają się w Klubie Delta (Racławicka 10) oraz Hangarze Jachtowym na przystani Camping Marina. Tym projekcjom towarzyszą wyjątkowe spotkania oraz rozmowy z widzami prowadzone po zakończonych pokazach.

DSC_8253

Na Dąbskich Wieczorach Filmowych prezentowane jest kino polskie. Zaproszenie do udziału w nich przyjęli w ostatnich latach m.in.: Jan Jakub Kolski, Wojciech Mecwaldowski, Bartłomiej Topa, Leszek Dawid, Arkadiusz Jakubik, Bodo Kox, Dorota Kędzierzawska, Artur Reinhart, Przemysław Bluszcz, Anna Wieczur Bluszcz, Janusz Chabior, Gabriela Muskała, Katarzyna Herman, Yach Paszkiewicz, Piotr Żurawski, Monika Kuczyniecka, Kuba Czekaj, Adam Palenta, Tomasz Ziętek, Andrzej i Kamil Tkacz.

Dąbskim Wieczorom Filmowym towarzyszą dodatkowe przedsięwzięcia: koncerty, wystawy, warsztaty filmowe.

DSC_5083_58866

W ciągu dziesięciu lat istnienia Dąbskie Wieczory Filmowe uzyskały rangę jednego z najciekawszych przedsięwzięć kulturalnych Szczecina i na stałe wpisały się w jego letnią ofertę adresowaną do mieszkańców i turystów.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.