PIOTR ŻURAWSKI | Przedstawiamy gości 10. Dąbskich Wieczorów Filmowych

PiotrŻurawski

Piotr Żurawski

Studiował na Akademii Teatralnej w Warszawie. Na co dzień związany z Teatrem Polskim w Bydgoszczy. Pojawia się także w spektaklach na deskach Teatru IMKA, Och-Teatru, Polonii i Teatru Studio. Od 2008 roku grywa w serialach telewizyjnych (m.in. ?Czas honoru?, ?Komisarz Aleks? i ?Bodo?). Na dużym ekranie pojawił się w trzynastu rolach. Ma na koncie doświadczenia z trzecim (?Chce się żyć?) i drugim planem (?Karbala?). Kiedy kreuje postaci pierwszoplanowe (?Kebab i horoskop?, ?Kamper?) znajduje perfekcyjną równowagę między humorem, wzruszeniem a egzystencjalnym dramatem, z jakim mierzą się jego bohaterowie.

W filmie pojawił się już w 2007 roku grając jedną z ról drugoplanowych w głośnym ?Jutro idziemy do nieba?. Spore uznanie przyniosła mu rola w głośnej etiudzie ?Opowieści z chłodni?. W ostatnich latach pojawił się też w m.in. filmach ?Stacja Warszawa?, ?Miasto 44?, ?Arbiter uwagi?, krótkometrażowych ?Leszczu? i ?W ciemnym lesie?.

Opr. KS

 

30 lipca o godz. 17:00 w Klubie Delta zaprezentowany zostanie najnowszy film z udziałem aktora pt. „Kamper”. Podczas spotkania po projekcji oprócz Piotra Żurawskiego obecny będzie również reżyser filmu, Łukasz Grzegorzek.

https://www.youtube.com/results?search_query=kamper

O godz. 21:30 na plaży nad jeziorem pokazany będzie głośna etiuda z udziałem Piotra Żurawskiego pt. „Opowieści z chłodni” (reż. Grzegorz Jaroszuk). Przed projekcją na scenie obok ekranu odbędzie się rozmowa z aktorem.

Wstęp na wszystkie projekcje podczas Dąbskich Wieczorów Filmowych jest bezpłatny.

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tych tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>