TOMASZ ZIĘTEK | przedstawiamy gości Dabskich Wieczorów Filmowych 2015

Młody, utalentowany, dopiero zaczynający drogę filmową, ale już posiadający świetne role na swoim koncie. Tomasz Ziętek, inaczej Jan Bytnar ?Rudy? w ?Kamieniach na szaniec? lub Zbyszek Godlewski w ?Czarnym czwartku. Janek Wiśniewski padł?. 25 lipca będzie gościem Dąbskich Wieczorów Filmowych 2015.

 

TZietek

 

Jest absolwentem Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Zadebiutował rolą Zbyszka Godlewskiego w filmie ?Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł? w reżyserii Antoniego Krauzego. Zagrał główną postać, która w filmie ograniczyła się niestety do roli postaci niesionej na drzwiach. Nie żałował on jednak tej roli, ceniąc sobie możliwość współpracy ze znanym reżyserem jakim był Antoni Krauze.

Ważną dla niego rolą okazała się kolejna propozycja i możliwość zagrania Jana Bytnara ?Rudego? w ?Kamieniach na szaniec? Roberta Glińskiego. Pochwały jakie Tomasz Ziętek zebrał za swoją pierwszą, dużą rolę sprawiły, że dostał propozycję zagrania w najnowszej, nagrodzonej Srebrnym Niedźwiedziem na Festiwalu w Berlinie, produkcji Małgośki Szumowskiej czyli ?Body/Ciało?. Jak sam wspomina był to dotąd dla niego jeden z ważniejszych filmów. To właśnie tam spotkał się na planie z Januszem Gajosem, tym samym spełniając swoje marzenie o zagraniu u boku znanego aktora. Młody, zdolny i prężnie działający otrzymuje kolejne aktorskie zlecenia. Pojawił się także w ?Carte Blanche? Jacka Łusińskiego w roli jednego z uczniów Kacpra głównego bohatera granego przez Andrzeja Chyrę oraz ?Demonie? świetnie zapowiadającym się thrillerze Marcina Wrony.

Związany jest również z Nowym Teatrem w Słupsku, gdzie debiutował, jeszcze na długo przed swoją pierwszą filmową rolą. Zagrał w spektaklu ?Betleyem polskie?.

Tomasz Ziętek udziela się także na scenie muzycznej. Jako absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego pragnie rozwijać się nie tylko jako aktor, ale również jako wokalista i instrumentalista. Jest gitarzystą i wokalistą trójmiejskiego zespołu ?The Fruitcakes?, który zdobył Grand Prix na II Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Talentów Niemen Non Stop w Słupsku.
[Justyna Adamczyk]

 

25. lipca, Klub Delta (Racławicka 10)

17:00 ? Kamienie na szaniec
projekcja filmu oraz spotkanie z gościem: Tomasz Ziętek