WOJCIECH SOLARZ | Przedstawiamy gości 13. DĄBSKICH WIECZORÓW FILMOWYCH W SZCZECINIE

 

Rocznik 1979. Aktor teatralny, filmowy i kabaretowy. Reżyser filmów niezależnych. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie (2002), oraz Kursu fabularnego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii  Filmowej Andrzej Wajdy (2010). W latach 2003-2004 Aktor Teatru Ateneum w Warszawie. W latach 2004-2012 Aktor Teatru Narodowego w Warszawie. Zagrał wiele ról teatralnych na deskach warszawskich teatrów Narodowego, Ateneum, Studio, Dramatycznego, Na Woli, Montownia, Laboratorium Dramatu. Wystąpił w wielu filmach, grając większe i mniejsze role, te najważniejsze to: „U Pana Boga w ogródku” i „U Pana Boga za miedzą” Jacka Bromskiego, serial „Sprawiedliwi” i film „80 milionów” w reżyserii Waldemara Krzystka, „Jasminum” Jana Jakuba Kolskiego, „Strajk” Volkera Schlondorffa, „Popiełuszko” Rafała Wieczyńskiego, „Bitwa Warszawska 1920” Jerzego Hoffmana, „Oda do Radości” i „Miasto 44” Jana Komasy, „Wałęsa” Andrzeja Wajdy, „Teraz Ja” Anny Jadowskiej, „Bogowie” Łukasza Palkowskiego, „Bobry” Huberta Gotkowskiego, serial „Bodo” Michała Kwiecińskiego, komedia „Misz Masz czyli Kogel Mogel 3”.

Wojtek Solarz jest autorem filmów niezależnych „Tajemnica Alberta” i „Norbert Juras i Syn” pokazywanych i nagradzanych m in. na festiwalach w Gdyni, Wrocławiu oraz na Kultoffkino w TVP Kultura. Laureat nagrody im. Jana Machulskiego za rolę w filmie „Odwyk” w reż. Krzysztofa Jankowskiego. Nominowany do Offowego Odkrycia Roku za rok 2010 oraz do nagrody Złota Kaczka za rolę w filmie „80 milionów”. Jego najnowsza niezależna produkcja, film „Okna, Okna” startował m.in. w konkursie Inne Spojrzenie na festiwalu w Gdyni w 2018 roku oraz w Konkursie polskich debiutów i filmów drugich na Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi. Od 2010 roku występuje w „Kabarecie na Koniec Świata” na Scenie Przodownik Teatru Dramatycznego w Warszawie, do którego również pisze teksty monologów, skeczy i piosenek. Na swoim koncie ma wiele udanych ról w serialach i filmach krótkometrażowych. Uchodzi za jednego z najzdolniejszych polskich artystów, a jego wszechstronność budzi prawdziwy podziw.

opr. Krzysztof Spór

WOJCIECH SOLARZ (wraz z Maciejem Makowskim – II reżyserem filmu „Okna, okna”) będzie gościem 13. Dąbskich Wieczorów Filmowych w Szczecinie. Jego film zostanie zaprezentowany widzom 22. lipca o godz. 19:00  w Klubie Delta. Po projekcji odbędzie się spotkanie z Gościem. Szczegóły dotyczące zaplanowanego filmu i spotkania TUTAJ.

Wstęp wolny.