YACH PASZKIEWICZ | przedstawiamy gości Dąbskich Wieczorów Filmowych 2014

Yach Paszkiewicz jest twórcą filmowym, producentem telewizyjnym i animatorem. W świecie muzycznym znany jest ze swojej pracy nad teledyskami dla najbardziej znanych artystów i zespołów polskiej sceny takich jak: Kult, Kazik Staszewski, De Mono, Budka Suflera, Formacja Nieżywych Schabów, Maciej Maleńczuk, Wojciech Waglewski i wielu innych. Dzięki nietuzinkowemu i twórczemu podejściu, a także liczbie przeszło czterystu wykonanych teledysków, nazywany jest często ?ojcem polskiego wideoklipu?. Yach Paszkiewicz jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film, który po raz pierwszy odbył się w 1989 roku.

YachPaszkiewicz - fot. Michał Szwerc_www

„Od 23 lat organizuję Festiwal Polskich Wideoklipów Yach Film.
To długa historia, ale na pokazie w Szczecinie chce pokazać co się dzieje z polskim teledyskiem w ostatnich latach. To jakieś już piąte pokolenie młodych twórców, którzy jak kolejna fala pojawiają się w tej dziedzinie twórczości. Polski wideoklip to potężna siła, którą tworzą tacy artyści jak Krzysztof Skonieczny, Florian Malak, Dawid Krępski. To obszar wciąż dynamicznie rozwijającej się części polskiej kultury. Chciałbym o tym powiedzieć i zilustrować najlepszymi pracami ostatnich lat.”
Yach Paszkiewicz

26 lipca 2014 r., godz. 21:30 (Plaża nad jeziorem Dąbie) ? Yach Paszkiewicz ? ?Co się dzieje z polskim teledyskiem? ? spotkanie na plaży