O nas

Dąbskie Wieczory Filmowe narodziły się w 2007 roku z pragnienia stworzenia w Dąbiu ogólnopolskiego wydarzenia filmowego, prezentującego najlepsze rodzime kino oraz przyciągającego nad Jezioro Dąbie i do Klubu Delta najwybitniejszych twórców filmowych,
a wraz z nimi – miłośników X Muzy.

Zaproszenie do udziału w DWF przyjęli w ostatnich latach m.in. Jan Jakub Kolski, Wojciech Mecwaldowski, Bartłomiej Topa, Leszek Dawid, Arkadiusz Jakubik, Bodo Kox, Dorota Kędzierzawska, Artur Reinhart, Przemysław Bluszcz, Janusz Chabior, Gabriela Muskała, Katarzyna Herman, Yach Paszkiewicz, Kuba Czekaj, Adam Palenta, Jowita Budnik, Dawid Ogrodnik, Paulina Chapko, Michał Rosa, Dorota Landowska i Radek Ładczuk. DWF to także warsztaty, koncerty, spacery i wystawy. Od 2 lat, dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zapraszamy też młodzież do wyjątkowego konkursu „Eko-kadr”, w którym sami mogą sprawdzić się jako twórcy filmowi. 

 

W ciągu kilkunastu lat Dąbskie Wieczory Filmowe zyskały rangę jednego z najciekawszych przedsięwzięć kulturalnych Szczecina oraz regionu zachodniopomorskiego, i na stałe wpisały się w letnią ofertę miasta adresowaną do mieszkańców i turystów.


Pomysłodawcy DWF:

Sylwia Witkowska i Michał Giełzak (na zdjęciu z przyjacielem DWF, Arkiem Jakubikiem)


Organizatorzy DWF:
Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie / Klub Delta (filia MOK)