BODO KOX | przedstawiamy gości 12. Dąbskich Wieczorów Filmowych w Szczecinie

Bodo Kox to jedna z najbarwniejszych postaci na polskiej scenie kina niezależnego (zanim zadebiutował w profesjonalnym kinie, zyskał opinię ikony polskiego offu), a jednocześnie – twórca jednych z najciekawszych produkcji kinowych ostatnich lat w Polsce. Reżyser, scenarzysta, aktor. Wielki indywidualista, który wzbudza skrajne emocje. Świadomie żonglujący pomiędzy mainstreamem a off’em. Za swój debiut kinowy, film „Dziewczyna z szafy” otrzymał między innymi nagrody Orły 2014 (Odkrycie Roku: Bodo Kox, Najlepsza Reżyseria).

Najnowszy film Bodo Koxa, „Człowiek z magicznym pudełkiem”, zobaczyć będzie można podczas Dąbskich Wieczorów Filmowych 2018.

Pokaz odbędzie się 26.07, o godz. 19:00 w Klubie Delta. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem.

Człowiek z magicznym pudełkiem
scen. i reż.: Bodo Kox
zdj.: Arkadiusz Tomiak, Dominik Danilczyk
obsada: Olga Bołądź, Piotr Polak, Sebastian Stankiewicz, Helena Norowicz, Wojciech Zieliński i inni
gat. romans, sci-fi
prod. Polska 2017
czas: 101 min.

Niezwykła komedia o podróżowaniu w czasie i miłości potrafiącej pokonać wszelkie granice czasoprzestrzeni.
Warszawa, rok 2030. Wydawać by się mogło, że dla Adama lepsze jutro było wczoraj… Dotknięty amnezją niewiadomego pochodzenia bohater musi zacząć wszystko od nowa. Przeprowadza się i rozpoczyna pracę w korporacji. W firmie Adam poznaje atrakcyjną Gorię, którą jest totalnie oczarowany. Początkowo dziewczyna opiera się jego zalotom, uparcie twierdząc, że nie jest w jej typie. Gdy jednak romans nabiera rumieńców, chłopak dokonuje niebywałego odkrycia. W swoim nowym mieszkaniu znajduje stare radio, które nadaje audycje z lat 50. Okazuje się, że odbiornik emituje również fale umożliwiające teleportację. Podczas jednej z podróży Adam „utyka” w 1952 roku. Zaniepokojona nieobecnością ukochanego Goria podejmuje się fascynującej, ale i niebezpiecznej misji sprowadzenia go z powrotem.

Na wszystkie wydarzenia Dąbskich Wieczorów Filmowych w Szczecinie wstęp jest bezpłatny.