JANUSZ CHABIOR | przedstawiamy gości 10. Dąbskich Wieczorów Filmowych

januszchabior_775(1)

Urodzony w 1963 roku aktor filmowy, teatralny, telewizyjny, który udziela się także w offowych teledyskach. Przez wiele lat związany z Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, obecnie członek zespołu aktorskiego Teatru Rozmaitości w Warszawie. Wystąpił w kilkudziesięciu filmach m.in. ?Daas?, ?Ki?, ?Erratum?, ?Kołysanka?, ?Chce się żyć?, ?Stacja Warszawa?, ?Ostatnie piętro?, ?Trzy siostry T.?, ?Matka Teresa od kotów?, ?Mała Moskwa?, ?Futro?. W 2010 roku na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zdobył nagrodę za drugoplanową rolę męską w filmie ?Made in Poland? Przemysława Wojcieszka.

Wielkie uznanie widzów i krytyków filmowych przyniosła mu rola pułkownika Mariana Bońka w thrillerze politycznym Patryka Vegi ?Służby specjalne? (2014). W tym samym roku wystąpił u boku Marcina Kowalczyka w ?Hardkor Disko? Krzysztofa Skoniecznego oraz w ?Disco polo? Macieja Bochniaka. Jego kolejnym filmem był ?Żyć nie umierać? ? obraz luźno inspirowany biografią aktora Tadeusza Szymkowa, a potem pojawił się w ?Bangistan?, ?11 minutach?, ?Na granicy? i  ?Ederly?.

Nie stroni od seriali i zagrał w m.in. ?Pakcie?, ?Komisarzu Aleksie?, ?Lekarzach?, ?Paradoksie?. Często występuje w etiudach filmowych, a swoją obecność zaznaczył w takich produkcjach studentów szkół filmowych, jak m.in.: ?Hycel?, ?Czarnowidzka?, ?Bardo?, ?128. szczur?.

Opr. Krzysztof Spór

Podczas 10. Dąbskich Wieczorów Filmowych dwukrotnie będzie można spotkać się z Januszem Chabiorem. 26 lipca w Klubie Delta odbędzie się pokaz filmów krótkometrażowych z jego aktorskim udziałem. 29 lipca na plaży nad jeziorem Dąbie zaprezentowany zostanie film „Żyć nie umierać” (reż. Maciej Migas, scen. Cezary Harasimowicz). Przed tą projekcją na scenie przy ekranie odbędzie się rozmowa z Januszem Chabiorem, odtwórcą jednej z głównych ról w filmie.

Wstęp na wszystkie wydarzenia podczas Dąbskich Wieczorów Filmowych jest bezpłatny.