Maciej musiałowski | PRZEDSTAWIAMY GOŚCI 14. DĄBSKICH WIECZORÓW FILMOWYCH

Absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTViT w Łodzi w 2018 roku, rok wcześniej otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia. W 2016 roku, będąc jeszcze na studiach, zdobył nagrodę dla najlepszego aktora za rolę Huwa Prossera w spektaklu „Diabeł, który…” podczas Międzynarodowego Festiwalu Szkół Teatralnych w marokańskim Rabacie. Za ten sam występ doceniono go także na 35. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (zdobył m.in. Złotą Maskę, laur przyznawany przez dziennikarzy oraz nagrodę aktorską, przyznawaną przez jury).

Pierwszą dużą komercyjną produkcją, w której mogliśmy zobaczyć aktora był serial TVN „Druga szansa”, gdzie przez pięć sezonów wcielał się w postać Ksawerego Kryńskiego. Następnie wystąpił m.in. w thrillerze Roberta Glińskiego, „Czuwaj”, zagrał też główną rolę w dramacie Łukasza Barczyka „Soyer” oraz w krótkim metrażu Justyny Mytnik, „Fascinatrix”. Rola w filmie „Sala samobójców. Hejter” uczyniła z niego gwiazdę.

Występował w warszawskim Och-teatrze, gdzie brawurowo zagrał główną rolę w „Stowarzyszeniu Umarłych Poetów” (na zmianę z Maciejem Musiałem) oraz we wrocławskim Teatrze Capitol, gdzie można było go oglądać m.in. w „Trzech Muszkieterach”, „Bohaterze” czy „Y”. Nie stronił też od „lżejszych” przedsięwzięć: w 2018 roku pojawił się w programie rozrywkowym TVN-u, „Ameryka Express”, gdzie wraz ze swoją przyjaciółką, Anną Małysą, przemierzał Ekwador i Peru, zajmując wysokie, bo trzecie miejsce. W 2015 roku podczas 36. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu zdobył Złotego Tukana oraz Tukana Dziennikarzy w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki, gdzie śpiewał własne kompozycje: „Mamo moja” i „Ederlezi”. Jego najnowsze role to udział w serialu „Kod genetyczny” oraz filmach „Polot” w reżyserii Michała Wnuka i „Chrzciny” Jakuba Skoczenia.

Opracował Krzysztof Spór

Główny aktor filmu „Hejter. Sala Samobójców” podczas Dąbskich Wieczorów filmowych! Maciej Musiałowski będzie naszym i Waszym gościem a okazje, żeby go spotkać będą aż dwie: 9 października – po pokazie filmu „Hejter. Sala Samobójców”, 10 października – podczas seansu wybranych krótkich metraży, w tym etiud z udziałem naszego gościa, nagrodzonych na międzynarodowym festiwalu Etiuda I Anima w Krakowie. Zapraszamy!