MACIEJ MAKOWSKI | Przedstawiamy gości 13. DĄBSKICH WIECZORÓW FILMOWYCH W SZCZECINIE

MACIEJ MAKOWSKI
Polski aktor teatralny i filmowy, kompozytor. W 2003 roku ukończył studia na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Wystąpił w kilku sztukach Teatru Telewizji, m.in. zagrał rolę policjanta Toto w spektaklu „Żegnaj Judaszu” (2004). Zagrał jedną z głównych ról w filmie „80 milionów” w reżyserii Waldemara Krzystka. Grywał również w polskich serialach, a były to m.in.: „Złotopolscy”, „Całkiem nowe lata miodowe”, „Pierwsza miłość”, „Na dobre i na złe”, „Kasia i Tomek”, „Ojciec Mateusz”, „Barwy szczęścia”, „O mnie się nie martw”. Jest podporą Kabaret na Koniec Świata i programu „La La Poland”.

Ostatnio w kinie zagrał jedną z głównych ról w polskiej produkcji familijnej zatytułowanej „Władcy Przygód. Stąd do Oblivio”. Udziela się w kinie niezależnym, współpracując często z Wojciechem Solarzem. Na swoim koncie ma udział w m.in.: „Odwyku” czy „Norbert Juras i syn”. Maciej Makowski był drugim reżyserem, współscenarzystą i koproducentem filmu „Okna, Okna” – jednego z najważniejszych przedsięwzięć polskiego kina niezależnego ostatnich lat.

Maciej Makowski to także utalentowany pianista i kompozytor. Jego utwory można było usłyszeć m.in. w kilku filmach.

opr. Krzysztof Spór

Maciej Makowski będzie gościem 13. Dąbskich Wieczorów Filmowych w Szczecinie. 22 lipca o 19:00 zapraszamy do Klubu Delta na pokaz filmu „Okna, okna”. Po projekcji odbędzie się spotkanie z obydwoma reżyserami filmu: Maciejem Makowskim oraz Wojciechem Solarzem. Szczegóły TUTAJ

Wstęp wolny.