PAULINA CHAPKO | przedstawiamy gości 11. Dąbskich Wieczorów Filmowych w Szczecinie

PAULINA CHAPKO

W 2008 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, filii zamiejscowej we Wrocławiu. Ma siostrę bliźniaczkę, Karolinę. O tym, że zostaną aktorkami, siostry Karolina i Paulina Chapko wiedziały od małego. Choć w ich rodzinie aktorów nigdy nie było, one lgnęły do teatru. Już w liceum dało się zauważyć, że mają talent. Występowały w nowosądeckim Teatrze Robotniczym. Pierwsza sztuka, w jakiej zagrały, to „Serenada” Sławomira Mrożka. Rodzice dbali, aby dziewczynki zachowały swoją indywidualność. Nie ubierali córek w te same sukieneczki, te same buciki, nie pletli identycznych warkoczyków. Na początku mieszkały z rodzicami na osiedlu Barskie. Ale gdy Paulina i Karolina miały po 10 lat, na świat przyszły… Ola i Ala, kolejne bliźniaczki! Młodsze siostry mają już na swoim koncie występy na scenie.

Po raz pierwszy na ekranie Paulinę Chapki można było zobaczyć w małej roli w „Lekcjach pana Kuki”, a potem w równie niewielkich rolach w „Trzy minuty. 21:37” i „Sali samobójców”. Występowała także w serialach: „Ojciec Mateusz”, „Plebania”, „Ludzie Chudego”, „Galeria”, „Dziewczyny ze Lwowa”, „Przyjaciółki”, „Na Wspólnej”. Główną rolę, wraz z siostrą, otrzymała w filmie „Oszukane”. Niedługo potem otrzymała angaż do filmu Jerzego Skolimowskiego „11 minut”, w którym zagrała jedną z głównych ról u boku cenionego Richarda Dormera oraz Wojciecha Mecwaldowskiego. Jej najnowsza filmowa produkcja to „Wściekłość”.

Paulina Chapko będzie gościem podczas projekcji filmu „Wściekłość” Michała Węgrzyna. Seans oraz spotkanie odbędzie się 27 lipca o godz. 19:00 w Klubie Delta (Racławicka 10). Wstęp jest bezpłatny.

Wściekłość
reż.: Michał Węgrzyn
scen.: Michał Roykiewicz
zdj.: Wojciech Węgrzyn
obsada: Jakub Świderski, Małgorzata Zajączkowska, Paulina Chapko, Natalia Klimas i inni
prod.: Polska 2017
gat.: dramat
barwny, 83 min.

Adam młody prezenter telewizji nagrywa relację sprzed Pałacu Prezydenckiego. Wieczór spędza bawiąc się w salonie z dwójką dzieci. Gdy żona Edyta podaje obiad, Adam odbiera telefon od osobistego trenera z siłowni. Po krótkiej sprzeczce z żoną wychodzi z domu. W samochodzie na parkingu wita go namiętnie młoda kobieta – Rozi. Po upojnym „treningu” na siłowni z kochanką, Adam kieruje się w stronę domu biegnąc ścieżką rowerową na obwodnicy Warszawy na odcinku ok. 15 kilometrów. W trasie odbiera serię telefonów m.in. od wydawcy stacji telewizyjnej, który składa mu propozycję nie do odrzucenia, spełniającą jego zawodowe marzenie. Żona odkrywając jego romans przechodzi załamanie nerwowe i szantażuje. Rozmowy z matką doprowadzają Adama do zakwestionowania ich relacji oraz jego dotychczasowych decyzji życiowych. Podczas długiego joggingu bohatera filmu spotyka szereg niespodziewanych i niebezpiecznych sytuacji. Ten bieg może odmienić jego życie.