BODO KOX | przedstawiamy gości Dąbskich Wieczorów Filmowych 2014

Zanim zadebiutował w profesjonalnym kinie, zyskał opinię ikony polskiego offu. Jego „Dziewczyna z szafy” to najlepszy polski debiut kinowy ostatnich lat

Bodo Kox to jedna z najbarwniejszych postaci na polskiej scenie kina niezależnego, a jednocześnie – twórca jednej z najciekawszych produkcji kinowych ostatnich lat w Polsce. Reżyser, scenarzysta, aktor. Wielki indywidualista, który wzbudza skrajne emocje. Świadomie żonglujący pomiędzy mainstreamem a off’em.

bodokox?

„Dziewczyna z szafy” (Orły 2014 – Odkrycie Roku: Bodo Kox ? Najlepsza Reżyseria), film, który prezentowany będzie podczas Dąbskich Wieczorów Filmowych 2014 ? to jego debiut kinowy.

Bodo Kox to filmowiec niezależny z wyboru. Uważany jest za czołowego przedstawiciela polskiego offu. Znany jest wielbicielom kina niezależnego z ról granych w filmach braci Matwiejczyków. Za rolę Pabla w „Krwi z nosa” został uhonorowany OFFskarem w 2005 roku, a za kreacje aktorskie w filmach „Homo father” Piotra Matwiejczyka i „Ugór” Dominika Matwiejczyka otrzymał Specjalne Wyróżnienie Jury Konkursu Kina Niezależnego na festiwalu w Gdyni.
Oprócz ?Dziewczyny z szafy? podczas Dąbskich Wieczorów Filmowych 2014 zaprezentowane zostaną również dwa niezależne filmy Bodo Koxa: ?Sobowtór? oraz okrzyknięty objawieniem polskiego off’u „Marco P. i złodzieje rowerów” (blisko 20 nagród podczas najbardziej prestiżowych festiwali i przeglądów kina niezależnego).

Bodo Kox gościem Dąbskich Wieczorów Filmowych 2014:

24 lipca 2014 r., godz. 19:00 (Klub Delta) ? projekcja filmów: „Marco P. i złodzieje rowerów”, ??Sobowtór? oraz spotkanie z Bodo Koxem po projekcji filmów.
25 lipca 2014 r., godz. 22:30 (Plaża nad jeziorem Dąbie) ? projekcja filmu ?Dziewczyna z szafy?, przed projekcją spotkanie z Bodo Koxem.