Przed nami ostatnie dni 17. Dąbskich Wieczorów Filmowych

Przed nami już tylko kilka spotkań DWF w tym roku. W ciągu ostatniego tygodnia nasza publiczność obejrzała kilka niezwykłych obrazów ostatnich lat i wzięła udział w spotkaniach z ich twórcami. Było wzruszająco, radośnie, refleksyjnie i na pewno interesująco.

We wtorek 25 lipca Klub Delta – filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie pękał w szwach! Dziękujemy za tak liczne przybycie na pokaz filmu „Chrzciny” i spotkanie z Katarzyną Figurą. Był nawet domowy żurek w darze dla naszej Gościni! Tego dnia towarzyszyła nam także ekipa ESKA Szczecin News Summer City, która stworzyła iście wakacyjny klimat witający kinomaniaków. W środę 26 lipca znów widzów było tyle, że ledwo się pomieściliśmy w Klubie Delta. Adam Woronowicz zapewnił nam wieczór śmiechu, ale i refleksji nad tym „kim naprawdę się jest”, Nasza wspaniała publiczność nie zawiodła i serwowała świetne pytania do Gościa! Czwartkowy pokaz „Słonia” wzruszył naszą publiczność. Dziękujemy Kamilowi Krawczyckiemu za opowieść o tym jak życie inspiruje filmy i jak zrobić w Polsce queerowy film z małym budżetem. To spotkanie mieliśmy przyjemność zrealizować we współpracy ze stowarzyszeniem Lambda Szczecin w ramach Szczecin Pride Festival 2023. Przypominamy też, że wszystkie rozmowy, które prowadził z Gośćmi Krzysztof Spór można obejrzeć na naszym profilu na Facebooku! Za nami też „Tonia” i spotkanie z Marcinem Bortkiewiczem człowiekiem o gorącym sercu i filmowym oku. No, i pozdrawiamy żonę Marcina, bez której pewnie byśmy się nie spotkali.

A przed nami ostatni dzień spotkań w Klubie Delta w ramach 17. DWF. Już o 15.00 zapraszamy na galę finałową konkursu na spot ekologiczny „EKO-KADR”, czyli wydarzenia skierowanego do najmłodszych miłośników kina i natury w województwie zachodniopomorskim. A o 19.00 widzimy się na ostatnim pokazie! „Po miłość / Pour l’amour” i „Być Kimś” to dwa obrazy, który łączy nasza Gościni – Jowita Budnik, z którą po seansie rozmawiać będzie Krzysztof Spór. Wpadajcie – będzie dużo dobrego kina! W niedzielę zaś widzimy się na Statku Joanna, gdzie zagrają dla nas Liliana Kostrzewa i Dawid Głogowski. Ostatnie bilety dostępne na bilety.fm!

? Organizator:
Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie
? Partner ekologiczny:
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie
? Partnerzy:
Scandinavian Print Group Polska, Unity Line, Statek Joanna, Catering Szczecin – Orsola, PrintShop
? Patronat medialny:
bilety.fm, wSzczecinie, ESKA Szczecin News, Prestiż magazyn szczeciński, GS24.pl, Echo Szczecina
? Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Gminy Miasto Szczecin. Patronat honorowy nad 17. DWF objęli Prezydent Szczecina Piotr Krzystek i Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.