Adam Bobik kolejną gwiazdą 16 DWF!

Przedstawiamy kolejnego gościa! ⭐ Adam Bobik!

Urodził się w 1988 roku w Hajnówce. Studiował na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, jest absolwentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Zwrócono na niego uwagę, gdy pojawił się w filmach krótkometrażowych i niezależnych, a były to m.in. „Charon”, „Fatum” i „Mały palec”, które przyniosły aktorowi sporo wyróżnień. Z filmem krótkometrażowym związany był przez wiele lat, tą drogą budując swoją aktorską rozpoznawalność i zdobywając spore uznanie. Pierwszą dużą rolę w filmie pełnometrażowym zagrał w 2013 roku w filmie „Wybraniec” w reżyserii Michała Węgrzyna. Potem pojawił się m.in. w takich filmach, jak: „Pokot” Agnieszki Holland, „Juliusz”, „Autsajder”, „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”.


Kariera Adama Bobika rozwija się bardzo ciekawie. Na przestrzeni kilku ostatnich lat zagrał w sześciu głośnych filmach kinowych, kilku serialach i produkcjach dla serwisów internetowych. Na małym ekranie można było go zobaczyć w „Królu”, „Na dobre i na złe”, „Ojcu Mateuszu”, „The Office PL”, „Chyłka. Oskarżenie” i „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją” (w pamiętnej roli dostarczyciela pizzy).


Znacznie większe uznanie Adam Bobik zdobył występując w filmach kinowych. W „Żeby nie było śladów” zagrał księdza Jerzego Popiełuszkę, pojawił się w nowelowym „Kraju”, jest gwiazdą „Samca Alfa”, pojawił się w „Marcu ‘68”, filmach „Tonia” i „Bliscy” oraz w czekającej na ogólnopolską premierę „Kobiecie na dachu”, którą niedawno doceniono na festiwalu Tribeca w Nowym Jorku i która wystartuje w Konkursie Głównym festiwalu w Gdyni.