EKO-KADR. Konkurs dla uczniów na eko-spot

Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie zaprasza uczniów szkół podstawowych z całego województwa do udziału w konkursie filmowym „Eko-Kadr”, który organizowany jest w ramach 16. Dąbskich Wieczorów Filmowych.

?Eko-Kadr po raz trzeci
Trzecia edycja konkursu „Eko-Kadr” skierowana jest do uczniów szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego. Zadaniem każdego uczestnika jest stworzenie krótkiego spotu ekologiczny, w którym opowiedzą o tym, jak można dbać o środowisko.

“Naszym celem jest uwrażliwienie mieszkańców – zarówno tych młodszych, jak i starszych – na problemy i wyzwania związane z ochroną środowiska. Troska o czyste powietrze, wodę czy zasoby to zadania, które stoją przed nami teraz. Nie chcemy więc czekać z uświadamianiem do dorosłości i już oddać im głos. Już teraz pytamy – jak dbać o naszą wspólną planetę?” – tłumaczy Sylwia Witkowska, komisarz konkursu.

?Woda i Powietrze
Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach tematycznych: „Moja woda” i „Czyste powietrze”. Każda osoba może przygotować maksymalnie 2 filmy (po 1 z każdej kategorii). Filmy nie powinny przekroczyć 90 sekund, a czas na ich przygotowanie mija 22 lipca 2022 roku. Do wygrania są: Konsole Nintendo Switch, tablety, głośniki oraz Smartwatche.

Szczegóły i regulamin konkursu: wieczoryfilmowe.pl/konkurs-eko-kadr.

Organizator konkursu: Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie
Konkurs finansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
Patronat Honorowy nad konkursem objął Zachodniopomorski Kurator Oświaty.