Karolina Bruchnicka

Karolina Bruchnicka kolejną gwiazdą 15. Dąbskich Wieczorów Filmowych

Odliczanie do 15. Dąbskich Wieczorów Filmowych trwa! A my zdradzamy kolejne nazwisko. Za chwilę spotkamy się w Dąbiu z aktorką Karoliną Bruchnicką!

Karolina Bruchnicka urodziła się w 1994 roku w Wałbrzychu. W 2019 roku ukończyła Wydział Aktorski PWSFTViT w Łodzi, ale ma na swoim koncie już sporo osiągnięć oraz m.in. karierę w modelingu w Azji. Za spektakl „Przebudzenie wiosny” w reżyserii Kuby Kowalskiego otrzymała nagrodę za najlepszą rolę żeńską na 9. Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych w Rabacie w 2017 roku. Za ten sam spektakl została doceniona wraz z zespołem na 36. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi w 2018 roku. W maju 2019 roku rola w filmie „Córka trenera” przyniosła jej Nagrodę „Rising Star” dla najlepszego aktorskiego debiutu w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych na festiwalu Off Camera w Krakowie. Następnie została nagrodzona „Kryształowym Żaglem” za debiut na Giżyckim Festiwalu Filmowym, nagrodą „Emocje” Radia Wrocław i tytułem „Kobiety Roku Popkultury” magazynu Glamour. Występ w „Córce trenera” w reżyserii Łukasza Grzegorzka był jej dużym kinowym debiutem, a na planie spotkała się z między innymi Jackiem Braciakiem i Agatą Buzek. Niedługo potem wystąpiła w „Monumencie” w reżyserii Jagody Szelc. Widzowie mogą ją kojarzyć także z występu w serialu „M jak miłość”, gdzie zagrała postać Kai. Aktualnie czeka na trzy premiery kinowe, z czego dwa obrazy będziemy mogli obejrzeć na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – „Wszystkie nasze strachy” Łukasza Rondudy i „Moje wspaniałe życie” Łukasza Grzegorzka. Na co dzień pracuje w Teatrze Nowym w Łodzi i Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu, gdzie w tym roku wraz z reżyserem „Córki trenera” stworzyła monodram na motywach z życia Rity Gombrowicz. Do Dąbia przyjedzie z filmem, który zmienił dla niej wszystko, czyli „Córką trenera” Grzegorzka.

Już 27 lipca w Klubie Delta (ul. Racławicka 10) spotkamy się z aktorką i filmem „Córka trenera”. Start o 19.00, wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona, więc już teraz planujecie wizytę w Dąbiu!

informacja na podstawie oprac. Krzysztofa Spóra