Koncert na wodzie Mikołaja Trzaski

16. Dąbskie Wieczory Filmowe zakończymy koncertem na wodzie w wykonaniu Mikołaja Trzaski, który odbędzie się 31 lipca o godz. 19:00 na Peene Queen (wejście naprzeciwko fontanny na Wałach Chrobrego). Podczas koncertu usłyszymy wykonania muzyki filmowej w autorskich aranżacjach artysty.

Bilety: https://bilety.fm/pl/muzyka/7354-koncert-na-wodzie-mikolaja-trzaski-statek-peene-queen-szczecin.html

Bilety w cenie:35/40 (w dniu koncertu)

Podczas rejsu posłuchamy również opowieści Pawła Madejskiego na temat drzew i krzewów, które otaczają szczecińskie nabrzeża.

Mikołaj Trzaska  – urodził się w 1966 roku w Gdańsku. Ukończył Liceum Plastyczne w Gdyni, a następnie studiował przez trzy lata na gdańskiej ASP, na wydziale malarstwa. Porzucił jednak studia dla muzyki. Jest uznanym saksofonistą i klarnecistą basowym, kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej.

Trzaska był współzałożycielem najważniejszej formacji yassu – legendarnej Miłości oraz liderem Łoskotu. Gdy impet yassu wygasł, stał się czołową postacią europejskiej sceny improwizowanej. Po okresie yassowym, nagrał kilka skupionych i wyciszonych płyt z braćmi Olesiami.  Akompaniował także poetom – Świetlickiemu i Andruchowyczowi, tworzył projekty muzyczno-literackie z Andrzejem Stasiukiem.

Obecnie realizuje się na gruncie radykalnego free jazzu. Jest liderem, międzynarodowego tria Volumen i kwartetu klarnetowego Ircha, członkiem Shofar – wykonującego muzykę żydowską, Resonance – tentetu Kena Vandermarka, North Quartet Petera Brötzmanna. Współpracuje z tuzami światowej wolnej improwizacji m.in. Joe McPhee, Peterem Friisem Nielsenem, Stevem Swellem, Timem Daisy, Thomasem Claytonem, Markiem Tokarem, Magnusem Broo, Peterem Ole Jorgensenem, Per-Ake Holmlander, Dave Rempis.

Współorganizatorem rejsu jest Unity Line.

Koncert współfinansowany ze środków Miasta Szczecin.