MAŁGORZATA IMIELSKA | PRZEDSTAWIAMY GOŚCI 14. DĄBSKICH WIECZORÓW FILMOWYCH

Małgorzata Imielska

Reżyserka i scenarzystka. Absolwentka reżyserii filmowej i telewizyjnej na Wydziale Radia
i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autorka cenionych filmów dokumentalnych
i spektakli teatru telewizji. Laureatka nagród na festiwalach w Houston, Krakowie oraz Kantonie. Wśród jej filmów dokumentalnych są m.in.: „Powiedz mi, dlaczego?”, „Wytrwałość”, „Przeżyć Afganistan”, „Obrazy z fabryki śmierci”, „Miłość w czasach zagłady”. 

Małgorzata Imielska odniosła gigantyczny sukces filmem dokumentalnym „Miłość i puste słowa”, za który zdobyła „Złote Grono” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Łagowie w 2019 r., Nagrodę indywidualną na Hong Kong International Film Festival w 2019 r., I Nagrodę za najlepszą reżyserię filmu dokumentalnego na Great Message International Film Festival w 2019 r., Nagrodę w kategorii: Filmy kobiece na Calcuta International Cult Film Festival w 2019 r. W roku 2018 otrzymała za „Miłość i puste słowa” nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich na festiwalu „Człowiek w zagrożeniu”, film ten był także pokazywany na INPUT Bangkok 2019, festiwalu ONE WORLD Praga 2019 oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Krakowie w 2018 roku. 

W 2019 roku Małgorzata Imielska zadebiutowała filmem fabularnym zatytułowanym „Wszystko dla mojej matki”. Grająca w nim główną rolę Zofia Domalik otrzymała nagrodę za debiut aktorski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film wyróżniono na kilku zagranicznych festiwalach, na Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi i na Lubuskim Lecie Filmowym, a podczas Tarnowskiej Nagrody Filmowej otrzymał wyróżnienie od Jury Młodzieżowego.

opracował Krzysztof Spór

„Wszystko dla mojej matki” to film dla amatorów mocnych historii. Główną bohaterką jest Ola, którą poznajemy jako podopieczną „poprawczaka”. Ola została odebrana jako dziecko matce – znanej sportsmence – i jest ofiarą nieudanej adopcji. Jej pasją jest bieganie, które pozwala zapomnieć o bolesnej przeszłości i mieć nadzieję na przyszłość. Film będziecie mogli zobaczyć już 5 października o godzinie 19:00 w Klubie Delta, a po seansie serdecznie zapraszamy na spotkanie z reżyserką: Małgorzatą Imielską!