Weź udział w konkursie „Eko-Kadr”!

Jesteś uczniem szkoły podstawowej? Mieszkasz w województwie zachodniopomorskim? Lubisz kręcić filmiki? Weź udział w konkursie na eko-spot wideo – czekają atrakcyjne nagrody!

Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie / Klub Delta – filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie i Dom Kultury „Krzemień” w Szczecinie zapraszają uczniów szkół podstawowych z całego województwa do udziału w konkursie filmowym „Eko-Kadr”, który organizowany jest w ramach 14. Dąbskie Wieczory Filmowe w Szczecinie.

Celem głównym konkursu jest uwrażliwienie mieszkańców województwa – zarówno tych młodszych, jak i starszych – na problemy i wyzwania związane z ochroną środowiska. Dbałość o czyste powietrze, wodę, o zasoby to nasza powinność wobec kolejnych pokoleń. My nie chcemy jednak czekać aż dorosną, by oddać im głos. Już teraz pytamy – jak dbać o naszą wspólną Ziemię?

? Pierwsza edycja konkursu „Eko-Kadr” skierowana jest do uczniów szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego.
? Zadaniem każdego uczestnika jest stworzyć krótki spot ekologiczny, w którym opowiedzą o tym, jak można dbać o środowisko.
? Do wyboru są dwie kategorie tematyczne: „Moja woda” i „Czyste powietrze”.
? Każda osoba może przygotować maksymalnie 2 filmy (po 1 z każdej kategorii).
? Filmy nie powinny przekroczyć 90 sekund.
? Czas na ich przygotowanie mija 30 września 2020 roku.

Do wygrania:
? hulajnogi elektryczne
? kamery sportowe
? drony
? zastawy smartfonów i tabletów


Rozdanie nagród już 10 października 2020 roku podczas 14. Dąbskie Wieczory Filmowe w Szczecinie.

Organizatorami konkursu są: Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie i Dom Kultury „Krzemień”. Konkurs finansowany jest ze środków Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Patronat Honorowy nad konkursem objął Kuratorium Oświaty w Szczecinie.