Spacer z rozpoznawaniem drzew i krzewów z Pawłem Madejskim w ramach 17. DWF

Zapraszamy na spacer śladem roślin i krzewów z Pawłem Madejskim, którym rozpoczniemy 17. Dąbskie Wieczory Filmowe! 

Paweł Madejski to człowiek, który o szczecińskich roślinach wie pewnie wszystko, bo od kilku lat wnikliwie je fotografuje. W rezultacie po dwóch latach w Systemie Informacji Przestrzennej Szczecina zaakceptowano tworzoną przez niego mapę ciekawych obiektów dendrologicznych szczecińskich parków. Ale to nie wszystko, bo jego biografia znacznie wykracza poza nasze miasto! W 1983 badał prądy morskie w rejonie Polskiej Stacji Polarnej w Zatoce Hornsund na Spitsbergenie. W 1987 uczestniczył w XI Wyprawie Antarktycznej PAN i prowadził fotogrametryczny pomiar prądów morskich w Cieśninie Bransfielda. Na Facebooku szukajcie profilu ? Drzewa i krzewy Szczecina.

Spotykamy się w niedzielę, 23 lipca, o godz. 16.00 przy pomniku Adama Mickiewicza (przy pl. Mickiewicza, obok Parku Żeromskiego). Udział jest bezpłatny!

Spacer odbywa się w ramach 17. Dąbskich Wieczorów Filmowych, które potrwają od 23 do 30 lipca 2023.
Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie
? Partner ekologiczny:
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie
? Partnerzy:
Scandinavian Print Group, Unity Line, Statek Joanna, Kawiarnia Orsola, Print Shop
? Patronat medialny:
bilety.fm, wszczecinie.pl, Radio Eska, Magazyn Prestiż, Głos Szczeciński, gs24.pl, Echo Szczecina
? Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat honorowy nad 17. DWF objął Prezydent Miasta Szczecin i Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.